دوربین سیماران مدل SM-IP2414H-WSFR

دوربین سیماران مدل SM-IP2414H-WSFR

دوربین سیماران مدل SM-IP2414H-WSFR از سری دوربین های تحت شبکه سیماران می باشد.

در دنیای امروز یکی از مهمترین نیاز های انسان ، امنیت می باشد.

تامین امنیت برای فرد و یا محیطی مشخص ، توسط تجهیزاتی صورت می گیرد.

یکی از تجهیزات امنیتی بسیار پرکاربرد و مهم در خصوص کنترل و نظارت محیط مورد نظر برای تامین امنیت ، دوربین مداربسته می باشد.سیستم دوربین های مداربسته از امکانات بسیاری برخوردار است و وجود هر یک از این امکانات می تواند قابلیت هایی را در اختیار کاربر قرار دهد.وجود یک سیستم امنیتی در محیط سبب می شود تا امنیت محیط مورد نظر افزایش یافته و همچنین کاربر نیز بتواند دسترسی مناسبی برای نظارت محیط داشته باشد.همانطور که می دانید سیستم های مداربسته از تجهیزات گوناگونی بهره مند می باشند و به طور کلی می توان آن را به دو دسته کلی تقسیم نمود.

سیستم مداربسته به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از :

  • سیستم مداربسته آنالوگ (HD)
  • سیستم مداربسته دیجیتال (IP)

سیستم مداربسته آنالوگ که اصطلاحا به آن بستر دوربین های HD نیز گفته می شود ، اولین بستر به وجود آمده در سیستم مداربسته می باشد.در ابتدا بستر آنالوگ از دوربین های بسیار ضعیف آنالوگ استفاده می نمود که با گذشت زمان و پیشرفت های گوناگون ، دوربین HD یا همان AHD جایگزین دوربین های آنالوگ در این بستر شدند.دوربین AHD بسیار با کیفیت تر می باشند که در همان بستر می توانند فعالیت کنند.

سیستم مداربسته دیجیتال نیز جدیدترین بستر دوربین های مداربسته می باشد.

دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP در بستر سیستم دیجیتال فعالیت می کنند.

معرفی دوربین سیماران مدل SM-IP2414H-WSFR

شرکت سیماران یکی تولید کنندگان و ارائه دهندگان تجهیزات سیستم مداربسته می باشد.

این شرکت با تولید دوربین های مداربسته و دستگاه های ذخیره ساز توانسته است جایگاه مناسبی را در بین مصرف کنندگان کسب نماید.یکی از مهمترین ویژگی های محصولات سیماران بخصوص در زمینه سیستم های امنیتی ، وجود ضمانت پس از فروش کالا می باشد.کالاهایی که در زمینه سیستم های امنیتی دارای ضمانت می باشند سبب می شوند تا کاربران اعتماد بیشتری نسبت به محصول پیدا نمایند و این مسئله بسیار مهم و ضروری می باشد.

یکی از دوربین های مداربسته IP سیماران ، دوربین سیماران مدل SM-IP2414H-WSFR می باشد.

این دوربین مداربسته در بستر شبکه فعال می شود.

دوربین مداربسته سیماران مانند دیگر تجهیزات موجود در شبکه از ویژگی هایی برخوردار می باشد.

یکی از مهمترین ویژگی های موجود در دوربین مداربسته سیماران ، وجود سنسور پردازنده تصویر با کیفیت در دوربین مداربسته می باشد.یکی از مهمترین تجهیزات موجود در سیستم دوربین مداربسته ، سنسور پردازنده تصویر آن می باشد.در حقیقت در عمل تصویر برداری توسط دوربین مداربسته ، مهمترین نقش را سنسور پردازنده تصویر ایفا می نماید.

برسی ویژگی های دوربین مداربسته

همانطور که اشاره شد ، دوربین مداربسته سیماران از ویژگی هایی برخوردار می باشد.

برسی و شناخت ویژگی های دوربین مداربسته سبب می شود تا کاربر به راحتی با محصول مورد نظر خود ارتباط برقرار نماید و بتواند از تمامی ویژگی های موجود در دوربین مداربسته استفاده نماید.شناخت ویژگی های یک محصول بخصوص محصولی که مربوط به سیستم امنیتی می باشد بسیار مهم و ضروری می باشد.در این قسمت ما قصد داریم تمامی ویژگی های مربوط به دوربین مداربسته سیماران را معرفی نماییم.

نکته:
در هنگام خرید تجهیزات امنیتی ، کاربران بیشتر به موضوع قیمت توجه می کنند اما باید دانست که مهمترین فاکتور خرید در خصوص تجهیزات امنیتی ، توجه به ویژگی های محصول می باشد.از همین رو به کاربران توصیه می شود که در هنگام خرید به ویژگی های موجود در محصول توجه نمایند.
سنسور تصویر SONY CMOS Sensor
کیفیت تصویر ۲MP
لنز ۲٫۸mm fixed
دید در شب IR 30~50m
پروتکل ONVIF
ورودی برق POE
دارای ورودی صدا ۱ way audio
پشتیبانی از حافظه SD GB 128
جنس بدنه فلزی(Metal)

سنسور تصویر

همانطور که گفتیم دوربین مداربسته از تجهیزات گوناگونی تشکیل شده است.

مهمترین بخش دوربین مداربسته سنسور پردازنده تصویر آن می باشد که عمل پردازش تصویر را برای دوربین مداربسته انجام می دهد.وجود سنسور تصویر با کیفیت برای دوربین مداربسته بسیار مهم و ضروری می باشد زیرا هر چه سنسور دوربین مداربسته با کیفیت تر باشد ، خروجی تصویر برای این تجهیز نیز با کیفیت خواهد بود.در دوربین مداربسته سیماران از سنسور های نسل CMOS استفاده می شود که تکنولوژی مناسبی در پردازش تصویر را به کار می گیرد و کیفیت مطلوبی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

دوربین مداربسته سیماران از سنسور SONY در دوربین خود استفاده نموده است.

سنسور SONY از کیفیت و طول عمر بسیار مطلوبی برخوردار است.

کیفیت تصویر

مهمترین عامل انتخاب دوربین مداربسته برای کاربران ، کیفیت تصویر می باشد.

کیفیت تصویر دوربین مداربسته سیماران به میزان ۲ مگاپیکسل می باشد.

این دوربین از وضوح تصویر مناسبی به میزان ۱۰۸۰*۱۹۲۰ برخوردار است.

لنز

یکی از عامل های مهم و تاثیر گذار در موضوع تصویر برداری دوربین مداربسته ، لنز دوربین مداربسته می باشد.

به کمک لنز می توان زاویه دید و محدوده تصویر دوربین مداربسته را مشخص نمود.به عبارت دیگر لنز می تواند زاویه دوربین را با نوع عدسی موجود در خود برای سنسور دوربین مداربسته مشخص نماید تا محدوده تصویر برداری برای دوربین تعیین شود.مهمترین وظیفه لنز دوربین مداربسته ، انتقال نور های بازتابی از محیط به سنسور پردازنده تصویر در دوربین مداربسته می باشد.

لنز دوربین مداربسته سیماران به میزان ۲٫۸ میلی متر از نوع ثابت است.

دید در شب

سیستم مداربسته به عنوان یک سیستم نظارتی ، به صورت شبانه روزی در حال فعالیت می باشد.

برای اینکه دوربین های مداربسته بتوانند در ساعات شب نیز عمل تصویر برداری را انجام دهند ، برای تامین نور لازم در هنگام شب ، باید از تکنولوژی دید در شب استفاده نمایند به همین خاطر دوربین مداربسته ای که مجهز به تکنولوژی دید در شب می باشد می تواند به را حتی در تاریکی مطلق ، نور محیط را مورد نظر را تامین و از آن تصویر برداری نماید.

میزان دید در شب دوربین سیماران به میزان ۵۰~۳۰ می باشد که عدد بسیار مناسبی است.

پروتکل ONVIF

دوربین های مداربسته تحت شبکه برای شناسایی در سیستم های گوناگون شبکه از پروتکلی استفاده می نمایند.این پروتکل بسیار پرکاربرد و مهم ONVIF نام دارد.پروتکل ONVIF سبب می شود تا دوربین مداربسته به عنوان یک تجهیز در شبکه شناسایی شود و به دیگر تجهیزات در شبکه متصل گردد و همچنین به دیگر سیستم های نظارتی نیز مرتبط گردد.

دوربین های IP سیماران دارای پروتکل ONVIF می باشند.

ورودی برق POE

یکی از تکنولوژی های پرکاربرد در بستر دوربین های مداربسته تحت شبکه ، ورودی برق POE است.

به کمک POE می توان بر روی کابل شبکه ، برق مورد نیاز دوربین مداربسته را نیز ارسال نمود.دوربین مداربسته سیماران از ورودی برق POE پشتیبانی می نماید و به همین خاطر به راحتی می توان از آن در سیستم شبکه استفاده نمود.برای آنکه بتوان از ویژگی POE در سیستم مداربسته تحت شبکه استفاده نمود بهتر است از سوئیچ های POE نیز در سیستم استفاده نمود.

ورودی صدا

دوربین مداربسته سیماران دارای ۱ ورودی صدا می باشد.

به همین خاطر می توان به این دوربین مداربسته به راحتی میکروفن متصل نمود.

پشتیبانی از حافظه ۱۲۸ گیگابایت

دوربین مداربسته پس از تصویر برداری ، تصاویر دریافتی را به دستگاه ذخیره ساز مرکزی ارسال می نماید.این تصاویر به کمک دستگاه ذخیره ساز ضبط می شوند و در فضای هارد دستگاه قرار می گیرند.در بعضی موارد نیز دوربین مداربسته قادر است از یک حافظه SD پشتیبانی نماید تا عمل ذخیره سازی را خود نیز انجام دهد.دوربین مداربسته سیماران از کارت حافظه SD به میزان ۱۲۸ گیگابایت پشتیبانی می نماید.

جنس بدنه فلزی (Metal)

جنس بدنه می تواند تعیین کننده محل قرار گیری دوربین مداربسته باشد.

دوربین مداربسته سیماران از بدنه فلزی متشکل شده است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.